Unha vez finalizada a fase de grupos, os xogadores/as galegos quedaron clasificados nos seguintes postos:
- Infantís Feminino: Claudia Canay eNoelia Santiago primeiras de grupo, Helena Martín segunda de grupo.
- Infantil Masculino: Andrés Torres e Javier Diz clasifícanse primeiros de grupo, Alexandre Iglesias segundo de grupo.
- Cadete Feminino: Silvia Álvarez, Judith Cobas e Belén Calvo primeiras de grupo.
- Cadete Masculino: Uxío Regueiro Primeiro, Santiago Otero Segundo e Anxo Iglesias Terceiro de grupo (empatado a puntos cos dous primeiros).
Extraordinario papel das seleccións galegas Infantil Feminino, Cadete Masculino e Cadete Feminino ao lograr quedar SUBCAMPIONAS DE ESPAÑA e un máis que meritorio 5º posto da Selección Infantil Masculina.
O medalleiro queda como segue:
- Andalucía con dous primeiros postos e un terceiro.
- Madrid cun primeiro posto e tres terceiros.
- Murcia cun primeiro posto.
- Galicia con tres segundos postos e un quinto.
- Valencia cun segundo posto e 2 terceiros
- Cantabria cun terceiro posto.
- Castela a Mancha cun terceiro posto.
A partir das catro da tarde dan comezo as probas individuais.
A selección Cadete Feminina tamén caeu ante Andalucía por 3/1, quedando SUBCAMPIONA de España.
A Selección Galega Infantil Feminina tamén quedou SUBCAMPIONA de España ao perder contra Andalucía por 3/1.
A Selección Cadete Masculina quedou SUBCAMPIONA de España ao caer derrotada por 3/0 ante a Comunidade Murciana.
A Selección Galega Infantil Masculina remata nun máis que meritorio 5º posto, ao gañar a Navarra por 3/2.
Pola súa banda as Infantís Femininas van perdendo 2/1 e as Cadetes Femininas por 2/0, ambas as dúas contra Andalucía.
A Selección Cadete Feminina tamén na FINAL ao derrotar a Madrid por 3/2.
Galicia nas finais de Infantil Feminino e Cadete Masculino ao derrotar a Cantabria por 3/1 e Comunidade Valenciana por 3/2, respectivamente.
A Selección Cadete Feminina vai gañando por 2/1 á Comunidade de Madrid e con moitas posibilidades de clasificarse tamén para a final.
Pola súa banda os Infantís Masculinos nestes momentos están comezando a xogar contra Navarra polo 5/8 posto.
A SEMIFINAIS AS SELECCIÓNS INFANTIL FEMININA, CADETE FEMININA E CADETE MASCULINA.
Os resultados dos cuartos foron os seguintes:
- Infantil Feminino: 3/1 contra Castilla la Mancha.
- Cadete Feminino: 3/2 contra Castilla y León.
- Cadete Masculino: 3/1 contra o Pais Vasco.
Só lamentar a eliminación da selección Infantil Masculina ao perder contra Madrid por 3/1.
As catro seleccións galegas clasifícanse primeiras de grupo gañando todos os seus encontros.
Cuartos de final a xogar as 19:30 horas:
- Infantil Masculino contra Madrid.
- Infantil Feminino contra Castilla la Mancha.
- Cadete Masculino contra o Pais Vasco.
- Cadete Feminino contra Castilla y León
Os últimos resultados foron os seguintes:
Infantil Masculino: contra o Pais Vasco 3/1.
Cadete Masculino: contra Canarias 3/1
Cadete Feminino: contra Comunidad Murciana 3/0
Pleno de victorias para as catro seleccións na xornada da mañán:
Infantil Masculino: 3/2 a Selección Murciana (Javier Diz: 3-1/3-1 - Andrés Torres: 2-3/3-1 - Alexandre Iglesias: 0-3).
Infantil Femenino: 3/0 a Extremadura e 3/0 a Castela e León (Extremadura: Claudia Canay, Noelia Santiago e Helena Martín, todas 3-0)(Castela e León: Claudia Canay: 3-0 - Helena Martín: 3-1 - Noelia Santiago: 3-0).
Cadete Masculino: 3/0 a Extremadura e 3/1 a Castela e León (Extremadura: Uxío Regueiro: 3-1 - Santiago Otero: 3-0 - Anxo Iglesias: 3-0)(Castela e León: Uxío Regueiro: 0-3/3-2 - Santiago Otero: 3-1 - Anxo Iglesias: 3-0).
Cadete Feminino: 3/0 Aragón e 3/0 Canarias (Canarias: Belén Calvo, Silvia Álvarez e Judith Cobas, todas 3-0)(Aragón: Belén Calvo: 3-1 - Silvia Álvarez: 3-1 - Judith Cobas: 3-0).
Despois destes resultados a selección infantil feminina xa está clasificada como primeira de grupo, polo que xogarán para os postos 1 ao 8.