XuntaLogo100x239

Novas da FGTM (54)

Dous novos éxitos para o deportista lucense JOSÉ MANUEL ABELAIRAS LAVANDEIRA (CHISPI) ao conquistar senllas medallas de ouro nos XOGOS MUNDIAIS PARA POLICIAS E BOMBEIROS que se están a disputar en FAIRFAZ VIRXINIA (EE.UU). O deportista lucense logrou gañar no torneo individual en +de 50 anos, non perdendo ningún partido e xogando unha disputada final contra VLADIMIR MARKIN (KAZAKHASTAN ) que logrou gañar por 4/3. Con este mesmo compañeiro formando parella logrou o ouro na competicion de dobres, culminando asi un gran torneo. FELICITACIÓNS.

Abelairas3Abelairas2Abelairas1

Pola súa banda os xogadores/as galegos/as participantes nos CAMPIONATOS DE ESPAÑA celebrados en Antequera, lograron os seguintes resultados:

  • Ana Otero do Cidade de Narón, 3ª en Individual Pre-Benxamín
  • Claudia Canay do Cidade de Narón, 3ª en Individual Alevín
  • Belén Calvo do Arteal, 3ª en Individual Infantil
  • Belén Calvo e Judith Cobas, do Arteal, Campionas de España en Dobres Infantís
  • Anxo Iglesias da A.D. Vincios, 3º en Individual Infantil
  • Javier Benito do Club Oroso, Subcampión Individual Sub 23
  • Raquel Bonilla do Arteal, 3ª en Individual Sub 23
  • Raquel Bonilla do Club Arteal, Campiona de España en Dobres Femininos Absolutos
  • Raquel Bonilla do Club Arteal, 3ª en individual Absoluto
  • Alberto Seoane formado nas filas do Club do Mar, Campión de España Discapacidade Física (Clase 6)
  • O equipo do Infantil Feminino do Arteal, 3º clasificado
  • O equipo do Sub 23 Feminino do Arteal, 3º clasificado
  • O equipo do Sub 23 Masculino do Establecimientos Otero-Cambados, 3º clasificado
  • O equipo Absoluto Masculino do Arteal, 3º clasificado.

A todos eles parabéns pola súa participación. Sen esquecer o resto de equipos e xogadores galegos que, aínda que sen os resultados nomeados, fan que o tenis de mesa galego vaia subindo o seu nivel medio, dentro do ámbito nacional.

Foto PrebenjaminFoto ClaudiaFoto Dobles Femeninos Sub 23Foto AbsolutoFoto Infantil

A solicitud del Club San Xoán publicamos la convocatoria del I CAMPUS SAN XOÁN TENIS DE MESA.

Domingo, 14 Xuño 2015

17º TORNEO IBÉRICO

Escrito por

Este fin de semana celebrouse en Aveiro (Portugal) o 17º Torneo Ibérico de Seleccións en categoría Cadete.

Cladia Canay Terceira Clasificada

Hace unas horas que ha comunicado el jugador Gallego Alberto Seoane, que ha superado el corte para los juegos olímpicos de Rio.

Antes de la última prueba del Ranking de la ITTF, Alberto tenia los puntos suficientes para acceder a estos JJOO, no obstante sus inmediatos perseguidores estaban a muy pocos puntos, y, se arriesgaba si no iba a la COPA COSTA RICA DE T.M. ADAPTADO, a poder perder dicha plaza de acceso. Tomando la decisión correcta y participando en esta última prueba, ganando 2 partidos del grupo de fase le ha llegado para certificar dicho pase en la Clase 6.

Mañana día 21 estará en su ciudad natal para pasar la navidad en familia. Según sus propias palabras es una ilusión muy grande, que lleva persiguiendo desde hace muchos años, y que gracias al trabajo diario y a la ilusión ha conseguido y que aún no se lo puede creer.

¡!!!! Grande Alberto!!!!!

Domingo, 03 Mai 2015

XXIV CAMPIONATO DE ESPAÑA VETERANO Destacado

Escrito por

Elías Ramos da Sociedad Deportiva Hípica CAMPIÓN DE ESPAÑA VETERANO DE +70 ANOS.

Francisco González do Club Tenis de Mesa Coruña TERCEIRO CLASIFICADO EN INDIVIDUAL VETERANO +60 ANOS.

José MAbelairas e José Piñeiro do Club Ferrol de Tenis de Mesa TERCEIROS CLASIFICADOS EN DOBRES VETERANOS +50 ANOS.

Podium EliasFinal 70

Todos estes resultados veñen a redondear un gran fin de semana para Galicia ao sumalos aos conseguidos polas seleccións infantís e cadetes.

Dende a Xunta Directiva da Galega queremos felicitar todos estes xogadores e xogadoras, dos dous campionatos disputados e, como non pode ser doutro xeito, os seus respectivosclubs, pois sen eles sería imposible alcanzar tan altas metas.

Fotos da entrega de trofeos

Podium Silvia AlvarezPodium Claudia Canay

Silvia Álvarez SUBCAMPIONA de España Cadete Feminina.

Podium Uxio RegueiroPodium equipo cadete masculino

Podium equipo infantil femininoPodium equipo cadete feminino

Expedicion e trofeos

Final Cadete FemininaFinal Cadete Feminina1

Claudia Canay y Uxío Regueiro TERCEIROS clasificados en Infantil e Cadete, respectivamente.

Finais individuais

Javier Diz, Noelia Santiago y Belén Calvo caeron eliminados en cuartos de final.

Helena Martín e Judith Cobas foron eliminadas en oitavos de final.

Alexandre Iglesias, Andrés Torres e Santiago Otero caeron en 16º.

Anxo Iglesias está desputando a final de consolación en Catedete Masculina.

 

Páxina 2 de 4